Digitalizacja Dokumentów

Swoboda użytkowania cyfrowych danych bez obaw o ich utratę

Digitalizacja dokumentów polega na sporządzeniu ich kopii cyfrowej, np. za pomocą skanera. W obecnych czasach posiadanie takiej kopii to najlepsze rozwiązanie z kilku powodów:

  • zdigitalizowana forma ważnych papierów może okazać się jedyną ich wersją w przypadku zniszczenia;
  • cyfrowa kopia nie zajmuje tyle miejsca co fizyczna;
  • dostęp do zdigitalizowanej kopii dokumentu znajdującej się na serwerze lub w chmurze jest łatwiejszy niż do papierowego oryginału, co znacznie optymalizuje pracę.

Bez straty jakości

Używamy profesjonalnego skanera przystosowanego do digitalizacji dużej ilości dokumentów w niewielkim czasie. Skany, jakie wykonujemy, są wysokiej jakości, co gwarantuje, że nie będą mieli Państwo żadnych problemów z odczytaniem zdigitalizowanych akt.

Nośnik i format do wyboru

Sporządzone skany zapisujemy na wybranym, dostarczonym przez Państwa bądź dokupionym dodatkowo nośniku – płycie DVD, pendrive bądź dysku twardym. Formaty, w jakich zapisujemy cyfrowe kopie dokumentów, to DjVu, JPG, PDF i GIF.

A może w chmurze?

Warto rozważyć przechowywanie zdigitalizowanych zasobów archiwalnych na zewnętrznych serwerach. Korzystając z udostępnianej przez nas przestrzeni dyskowej, zaoszczędzą Państwo miejsce na firmowych komputerach.